Sówka Neonówka. Zamówiona, obiecana, zrealizowana.

Uwielbiam takie szycie!


Przy okazji prezentacji Sówki Lady in Pink, wspominałam o zamówieniu złożonym przez moją osobistą Testerkę na taką właśnie Przytusię. Mimo, że tkanina już dawno była wybrana, to wciąż się nie składało. Aż nadszedł dzień, gdy dotychczasowa najlepsza przyjaciółka do spania Kukaweczka... cóż delikatnie mówiąc przydałaby się jej kąpiel. Taka kąpiel, a właściwie związana z nią rozłąka, nie należy jednak do zadań łatwych. Wszak Kukaweczka towarzyszy Natce Gagatce każdej nocy. Zatem w nadziei, że nowa Sowa godnie zastąpi brudasa przytulasa przystąpiłam do dzieła.
Powstała Ona - Sowa Neonowa.

Poranek zapoznawczy rozlał miód na moje serce. Neonówka od razu została pokochana, a radości nie było końca. Jak cudownie patrzeć na dziecko, które z zachwytem w oczach ogląda każdy szczegół. Dziobek, skrzydełka, wstążki, plecki, no i SZNURECZEK! To sznureczek o szczególnym znaczeniu. Ciumkania nie będzie końca.

Jeszcze tego samego popołudnia Sówka Neonówka doczekała się szczerego Kocham, kocham, kocham! i tuliła Natkę do drzemki.  Dla Takich chwil warto szyć!

Jak widać Ta Dama różni się nieco od poprzedniczek. Jest bardziej kolorowa. Na plecki zamawiany był oczywiście róż, ale nie miałam tyle minkacza w tym kolorze, no i... bez przesady :) Zamawiająca zgodziła się na czerwień, a ja dorzuciłam resztę kolorów, nowy dziobek, skrzydełka i nowe, mniej "kaufmannowe" spojrzenie ;). Taka wersja dużo bardziej pasuje do naszej Gagatki zwanej również Pinky Pie. Ksywka mało ma wspólnego z kolorem, a więcej z zachowaniem małego kucyka z bajki. Ale o tym już w innym poście z cyklu Rozmowy z Dwulatką :) Znajdziecie tam też małą zapowiedź.
Zapraszam wszystkich Czytaczy i Obserwatorów. Dzięki, że jesteście :)
BasiaSzczegóły realizacyjne.
Plecki, skrzydełka, nóżki, dziób do przytulania, miziania i chwytania - Minky (Cottonhill).
Przód  - wysokogatunkowa amerykańska bawełna (sowy w wersji mini Roberta Kaufmanna z Craftohlicshop). Oczy - filc. Wypełnienie - kulka silikonowa. Podwójne szwy (kończyny i tasiemki potrójne szwy). Wymiary - wysokość ~34cm, z nóżkami +16cm, szerokość ~21cm, ze skrzydełkami ~40cm.

Komentarze

  1. Sówka przesłodka, więc jak jej nie kochać? Nic dziwnego, że od razu skradła serce maluszka :) Dwulatka również przesłodka, uśmiałam się z Waszych rozmów :) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cieszę się, że Neonówka wzbudza takie uczucia ;) Dziękuję również za komplementy w kierunku Gagatki :) Fakt, że teksty tego Ancymona powalają czasem na łopatki. To właśnie one często rozładowują wszelkie "spiny" dnia codziennego i już tylko śmiech pozostaje (czasem nawet taki przez łzy) ;)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kap, kap... podobno po każdej burzy w końcu wychodzi słońce...