Dziewczęca kołderka. Piąte urodziny Emilki.

Nie ma przyjemniejszego szycia, niż to z myślą o Kimś. I tak było tym razem.
Chciałam, aby Emilka dostała coś specjalnego. Ulubiony kolor... róż. Chciałam dopasować kolorystykę do upodobań Jubilatki, a jednocześnie sprawić, aby kołderka nie ociekała różem i "rosła" razem z Nią. Ostatecznie zdecydowałam się na kolorowe i dziewczęce tkaniny oraz kolorowe wstawki, biel i słoneczną żółć jako wykończenie. Nie zabrakło jednak różowych akcentów.


I wiecie co? Oczy mi się spociły, gdy w 30 minut po przyjęciu zadzwoniła Mama Emilki i powiedziała, że... Mała stanęła oniemiała na widok całości! Cóż mogę dodać skoro głos więźnie w gardle? Nie wiem, kto kogo bardziej uszczęśliwił :)


Tkaniny dobrałam starannie. Rowery, bo Emilia z mamą wspólnie jeżdżą. Kwiaty, bo urodziła się w maju, a to kwiecisty miesiąc. Paryż i kawiarenki są takie dziewczęce (i już nie dziecinne). Kosmetyki, bo to przecież maleńka kobietka. Biel pięknie podkreśla wzory i pozostałe intensywne kolory. Żółty spód w stokrotki jest bardzo słoneczny i optymistyczny. Lamówka taka jak spód podkreślona akcentami z wszystkich użytych tkanin. Oczywiście nie mogło zabraknąć podusi do kompletu i ręcznie malowanych "personalików". Najważniejszym akcentem jednak jest imię Emilki, w postaci aplikowanych kolorowych literek. Zależało mi na zachowaniu miękkości, więc nie użyłam flizeliny. Literki są wycięte z zapasem na szew, podwinięte, zaprasowane i przyszyte zygzakiem. Dla zainteresowanych umieszczę niebawem krótki tutorial pokazujący sposób naszycia literek.
Całość wypikowałam po szwach i dodatkowo na bordach zdecydowałam się na małe pikowanie "z wolnej ręki". Taka hybryda pętelek z lotem trzemiela ;)
Zapraszam do oglądania, a dla zainteresowanych szczegóły realizacyjne na końcu. 

 Tył poduchy, zbliżenie na pikowanie i inne detale.


Personalik "5 latek Emilki".
 


Personalik "Słodkich snów".


Etykietka.

Szczegóły realizacyjne.
Tkaniny. Michael Miller Paris Viller i Spring Fling, Robert Kaufmann Adventure (rowery), Timeless Treasures Make Up, żółta i zielona Kona, różowe i niebieskie listki, jeżeli dobrze pamiętam to AGF, źółte stokrotki (tył i lamówka) produkcja francuska - bardzo dobra tkanina. Wszystkie dostępne w cottonhill.pl. Biała tkanina pochodzi z Ikei (Ditte). 
Wypełnienie kołderki - włóknina poliestrowa o grubości 2cm.
Poduszka na zakładkę z wymiennym wkładem uszytym na wymiar z cieniutkiej flizeliny i wypchany kulką silikonową.
Personaliki malowane ręcznie farbami do tkanin i również przyszyte ręcznie.
Wymiar kołderki ok 130x150. Wymiar poduszki ok 34x34. 

Udanego tygodnia i pozdrowienia dla Czytaczy :)

ps. Dziękuję za komentarze. Nie muszę chyba wspominać, że każde miłe słowo dodaje skrzydeł, a konstuktywna uwaga doskonali ;)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kap, kap... podobno po każdej burzy w końcu wychodzi słońce...