Kostka sensoryczna rozmiar XL.

Miał być wpis okazjonalny... na Dzień Matki. Niestety, mimo największych starań nie zdążyłam skończyć prezentów. W przeddzień stawałam na rzęsach, żeby dokończyć jedno z s(ż)yjątek, ale to był jeden z tych wieczorów, gdy maszynę powinnam omijać z daleka. Zerwane nici, czy pętelki to pikuś. Przypalony żelazkiem materiał, ostatni kawałek tasiemki o 1 (słownie: jeden!) centymetr za krótki, pozszywane złe strony materiału, za dużo ucięte, brak naddatku na szew, zszyte nie z tej strony itd. Chyba za bardzo chciałam, więc gdy zmarnowałam kolejny kawałek materiału dałam sobie spokój. Ostatecznie życzenia, kwiaty i całusy na początek, a prezenty, dopracowane i dopieszczone na spokojnie, obie mamy dostaną przy najbliższej okazji.
A skoro o Mamach mowa, to dziś o... mnie :) A właściwie o moim mamowym szyciu :)
W ten sposób pokaże kolejne PatchTworki, które powstały z miłości do moich Urwisków.

Kostka sensryczna Piotrusia.Kilka kolorowych kwadratów, tasiemki, sznureczki, wypełnienie i gotowe. Powstała na próbę, jak widać raczej w dziewczyńskim stylu, ale tak przypadła Małemu do gustu, że została z nami. A i Natka Gagatka, jak dostanie ją w swoje łapki, to ciumka do upadłego czerwony sznurek z supełkami.
Kostka sensoryczna to zabawka-przytulanka mająca w założeniu pobudzać rozwój sensoryczno-poznawczy dziecka poprzez stymulację jego zmysłów. W tym przypadku to połączenie różnych faktur materiałów - mięciutki polar Minky z wypustkami i gładki, bawełna gładka i ze szwami, aplikacja z motylkiem, do tego tasiemki i sznureczki - gładkie, koronkowe, plecione. Dodatkowych doznań dostarcza miękkość i różnorodność kolorów. Wykonanie z dbałością o bezpieczeństwo - wysokiej jakości materiały, podwójne szwy plus obrębienie, tasiemki przyszte potrójnie, antyalergiczne wypełnienie. I można prać :)
Szczegóły realizacyjne:
Tkaniny: Minky tłoczony (Cottonhill.pl), Minky gładki w motyle (Craftohlicshop), kolorowe bawełny (resztki zestawów z Robin's Patchwork).
Tasiemki i sznureczki: satynowe, bawełniane, poliestrowe.
Wypełnienie: kulka silikonowa. Wymiar boków kwadratów 15cm, dzięki czemu kostka ma rozmiar XL i jednocześnie pełni funkcję przytulanki. 

Ps. A tak poza tym Dzień Mamy u mnie zaczął się cudnie! Po krótkich namawiankach z tatą Natka przybiega do sypialni, wskakuje na łóżko i mówi:
Mamusiu kocham Cię! Wszystkiego najlepszego! I po krótkim namyśle dodaje:
Dziś są Twoje urodziny i teraz możesz sobie urodzić małego Jezuska :)
Nie pytajcie o Jezuska, bo ja też nie wiem ;) Z całą pewnością oczy mi się jednak trochę spociły :D

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kap, kap... podobno po każdej burzy w końcu wychodzi słońce...