Crush on stash. Zabawa tkaninami.

Na jednym z obserwowanych przeze mnie blogów (Sewing under Rainbow) została organizowana inspirująca i motywująca zabawa :)
Julianna, autorka, zaprasza do "Crush on stash".


Postanowiłam wziąć udział głównie z dwóch powodów.
Pierwszy i kluczowy to oczywiście wyzwanie, jakim jest dla mnie uszycie bloku na podstawie zaprojektowanego przez Juliannę wzoru. Wybrałam ten najnowszy, blok w kształcie kwiatka wpisanego w heksagon. Szczegóły TU. Do wyboru dwie techniki - szycie ręczne i maszynowe. Pierwszą już wypróbowałam (o tym w innym poście). Druga technika, nowa i na starcie dla mnie "kosmiczna" prosiła się o przetestowanie. Dlatego nie namyślając się długo uznałam, że to właśnie ten blok uszyję i zaprezentuję w ramach "Crush on stash".  O  szczegółach moich zmagań z techniką Foundation Paper-Piecing w osobnym poście (TU).
Drugi powód to drugie z zadań polegające na stworzeniu kompozycji z tkanin dostępnych w sklepach sponsorów. Fantastyczna zabawa, a przy okazji "odkryłam", w jaki najprostszy sposób mogę przed zakupami sprawdzić trafność wyboru. Nic odrywczego, więc dlaczego nie wpadłam na to wcześniej?

Oczywiście nie byłabym szczera gdybym nie wspomniała o dodatkowej motywacji jaką są fantastyczne nagrody i możliwość zaprezentowania moich sżyjątek w szerszym gronie.
Mam nadzieję, że odwiedzający nie zatrzymają się tylko na tym poście, a pójdą nieco dalej i poczytają poprzednie wpisy. Szczególnie zapraszam do posta "Blogowy comming out". Poza tym zapraszam do stałych odwiedzin, ponieważ będzie duuuuużo więcej. W kolejce do publikacji czekają liczne sżyjątka, zwane przeze mnie PatchTworkami, w tym również tworki patchworkowe.

Ok. To przechodzę do konkretów. W ramach zabawy można zrealizować 3 zadania.
1) mozaikę ze zdjęć tkanin wybranych (...) ze sklepów sponsorów Crush on stash (do 9 wzorów)...
Jak zaczęłam, to już nie umiałam się oderwać! A że nie mogłam zdecydować się na jedną kompozycję to publikuję cztery. Moje kolory to fiolety i turkusy, ukochałam również soczyste kontrasty, jednak do poniższych zestawów wybrałam coś innego, aby pobawić się i poszerzyć kolorystyczne horyzonty. Wszak taki cel przyświeca zabawie :) Wszystkie tkaniny pochodzą z zasobów sklepu B-craft.pl.


 Zestaw Flamingi 
(Exclusively Quilters USA -Flamingo Road, FreeSpirit -Essentials -Designer Solid -Zebra, FreeSpirit -Tina Givens -Pagoda Lullaby -Scale, FreeSpirit -Joel Dewberry -Notting Hill -Frames, FreeSpirit -Jenean Morrison -Grand Hotel -Mezzanine)

  Zestaw Turkusowo-żółty
(Exclusively Quilters USA -Gypsy -drobny turkusowy wzór karo, FreeSpirit -Verna Mosquera -Veranda -Climbing Rose, FreeSpirit -Annette Tatum -Soliel -Floral Garden, FreeSpirit -Denyse Schmidt – Chicopee -Cross Square, FreeSpirit -Joel Dewberry -Modern Meadow -Picnic Plaid, FreeSpirit -Joel Dewberry – HierloomJadex, Rowan Fabrics -Liberty Art Fabric -Marylebone -Meadow)

Zestaw Kaskada
(Essentials – już nie ma i nie zdążyłam zapisać jaki, Exclusively Quilters USA -Sapphire, Ty Pennington -Impressions Fall 11 -Dahlia, Exclusively Quilters USA -Sapphire -kwiatki na szarym tle, Rowan Fabrics -Brandon Mably -Babble- blue, Exclusively Quilters - Mystic Topaz niebieski, Riley Blake Designs -Marin Sutton -Maritime Modern -Ocean Flower in Blue, Exclusively Quilters USA -Sapphire -niebieski wzór z domieszką turkusu, Exclusively Quilters - Mystic Topaz kwiaty)

 Zestaw Łąka
(Exclusively Quilters USA -Petal Poetry, Ty Pennington -Impressions Fall 11 -Roscoe, Rowan Fabrics -Kaffe Fassett -Chard -Spring, Tkanina bawełniana z dekoracyjnym wzorem, Rowan Fabrics -Melissa White -Camille -Odilon, FreeSpirit fabrics -Valori Wells -Cocoon -Cashmere, FreeSpirit -Joel Dewberry – Hierloom - Paysley)

2) zdjęcia ostatnich zakupów tkanin dokonanych w sklepie/sklepach sponsorów Crush on stash...
Hmmm. Tu miałam problem. W tych slepach dotąd nie miałam okazji robić jeszcze zakupów, choć są mi znane (szczególnie B-craft - zarówno sklep jak i blog). Już wiem, że każdy pretekst jest dobry do tkaninowych zakupów. Obiecałam sobie, że w tym miesiącu zrobię sobie mały odwyk. A tu taka pokusa! Może się jeszcze do czwartku zdecyduje :)

3) zdjęcia wykonanej/ych ostatnio pracy/prac na podstawie moich wzorów lub tutoriali...
I tu w roli głównej występuje wspomniany już blok (niestety jeszcze nie przeprasowany z uwagi na nieusunięte papierki).


I tym sposobem zgłaszam 2 zadania i swój udział w zabawie :D

Komentarze

 1. Piękne mozaiki! Ale urodą przyćmiewa je Twój blok:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękny blok, niezwykle słoneczny :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ho, ho! Blok palce lizać! O tkaninach nie wspomnę - chciałabym mieć wszystkie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. O tak, ja też chętnie wszystkim dałabym nowy dom ;)

   Usuń
 4. Świetne zestawy tkanin, łąka i turkusowo-żółty szczególnie mi się podobają :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kap, kap... podobno po każdej burzy w końcu wychodzi słońce...